Neden şuan eskisi gibi mucizeler yok ? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  OMERFARUK Üye
  OMERFARUK
  Üye

  Üye No: 111648
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Neden şuan eskisi gibi mucizeler yok ?


  Zamanında fil ordusunu ebabil kuşlarıyla bertaraf eden yüce Allah neden şimdi Amerika sömürgesinde olan Afrika'daki suçsuz günahsız hiç bir şeyden haberi olmayan hatta ve hatta neden bu halde olduğunu dahi bilmeyen çocuklar açlıktan ölüyor ? Neden Allah Amerika'yı cezalandırmıyor ki ? Belkide o insanları bu durumdan kurtaracak bir devlet doğacaktır ve Allah katında bu devletin yeri çok ayrı olacaktır. Ama şuan böyle bir devlet dünya üzerinde yok şuan böyle bir zulmün bitebilmesi için 3. Dünya savaşı şart ancak bu savaştan sonra bir dünya arta kalır mı ki ? Yada sömürgeci devletleri yenebilecek bir devlet doğana kadar insanlar halen açlıktan susuzluktan ölmeye devam mı edecek ? Neden şimdi Allah mucizleriyle bu insanları kurtarmıyor ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,932
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Neden şuan eskisi gibi mucizeler yok ?


  Allah dilerse yeryüzünde tek bir zalim bırakmaz ve dünyada asla bir adaletsizlik olmaz. Ama Allah yeryüzünde olan bütün zulüm ve haksızlıklara müdahale edecek olsaydı bizim imtihanda olmamızın ne anlamı kalır ki? Allah hem zalimlere hemde bunları gören insanlara bir zaman ve fırsat veriyor. Bu zaman ve fırsatla Allah hem zulme uğrayan mazlumları hem zulmeden zalimleri ve hemde bu zulümlere ses çıkarmayanları deniyor. Bizim görevimiz bir müslüman olarak görevimizi yapıp yapmadığımıza dikkat etmektir. Allah elbette nurunu tamamlayacaktır.


 3. 3
  öylesine Üye
  öylesine
  Üye

  Üye No: 109683
  Mesaj Sayısı: 64
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Neden şuan eskisi gibi mucizeler yok ?


  Çünkü ; Allah bu sefer konuştu mu büyük konuşacak.Son sözü söyleyecek.Son peygamber de geldi .O'nun her sözü büyüktür zaten.fakat bu sefer konuştu mu dağ üstünde dağ,taş üstün de taş kalmayacak.Kıyametle son bulacak çünkü.O'nun için artık böyle nasıl desem ki senin dediğin gibi birşey.. yani;yeni bir başlangıç,hidayet olmayacak.Kuran da da dediği gibi.Kıyamet artık bu zamanın sonu.Yeni kırılma,başlangıç noktası yok.Artık Tayin edilmiş vakte doğru akıp gidiyor kainat hepsi bu.herşeyin helakı.ne fil vakasına benzer ne nuh tufanına ne de diğer başka bildirdiklerine.


 4. Reklam

 5. 4
  Yalandünyada Üye
  Yalandünyada
  Üye

  Üye No: 111661
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Neden şuan eskisi gibi mucizeler yok ?


  kardeşim bizim aklımız ona ermez tabi ki ama ben düşüncemi söyleyeyim herkesin sınavı kendine Allah bize akıl vermiş vicdan vermiş ama vicdanını da doğru yönetmen gerekir her sorgulama olmasa da bazıları seni gaflete düşürür somut bir şey arama perdeleri aç güneşin ışığına doy dünyanın sanallığına kanma


+ Yorum Gönder