Kınamak ve tövbe 5 üzerinden 4.50 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  Farketmez Üye
  Farketmez
  Üye

  Üye No: 111958
  Mesaj Sayısı: 7
  Tecrübe Puanı: 1

  Kınamak ve tövbe


  Sadece müslümanı kınarsanmı ölmeden o başına gelir yoksa herkesimi? Yani müslüman olmayanlarıda kınamarsan o şey başına gelirmi? Ve birisi ben birdaha hiçkimseyi kınamicam, tövbe ediyorum dediyse yani müslüman olmayanlarıda kınamicam dediyse bu yanlışmıdır? Yani kişi çok korktuysa onunda başına geleceğinden ondan ben hiçkimseyi kınamicam artık tövbe ediyorum dese günahmı? Ve ne yapmalı? Ve ayrica tövbe ederse kınadığı şey başına gelirmi

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,933
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Kınamak ve tövbe


  Başkasını kınamanın yasak olması herkes için geçerlidir. Allah'u tealanın tövbe ile affetmediği bir günah yoktur. Bu günah işlenmiş olsa bile tövbe ile Allah kulunu tertemiz eder. Herkesi kınayacağına dair kişi tövbe edebilir buna müslüman olmayanlarda dahil olabilir.


 3. 3
  Asd123321 (Cezalı)
  Asd123321
  (Cezalı)

  Üye No: 119881
  Mesaj Sayısı: 3
  Tecrübe Puanı: 0

  Yorum: Kınamak ve tövbe


  Hocam Allah tövbeleri kabul eder biliyoruz.
  Yalnız kınamak da kul hakkına giriyor diye biliyorum.Helallik almak gerek diye bahsediliyor.Peki helallik almak zorunlu mu mesela televizyonda gördük birini kınadık tövbe ettik ee şimdi tanımıyorsun helallik alamıyorsun tövbe etsek yeter mi?Yani Kuranda diyor mu sadece tövbe etmek yeterlidir diye?????


 4. Reklam

 5. 4
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 19,317
  Tecrübe Puanı: 233

  Yorum: Kınamak ve tövbe


  Kınamak günahtır fakat tövbe etmek yeterlidir. Şayet dil ile başkası yanında yapmışsanız bu gıybettir ve helallik gerekir, imkan varsa özür dilenmeli yoksa sadece tövbe edilmelidir.


+ Yorum Gönder