Kör biri dua ediyor ikinci gün gözü açılıyor günümüzde dua neden etkisiz? 5 üzerinden 4.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 29
  kastamonu37 Üye
  kastamonu37
  Üye

  Üye No: 118070
  Mesaj Sayısı: 322
  Tecrübe Puanı: 4

  Yorum: Kör biri dua ediyor ikinci gün gözü açılıyor günümüzde dua neden etkisiz?


  Misafir İslam'ı bilmiyorsun demek çok yanlış bir söz her müslüman İslam'ın ve imanın şartlarını bilir ve uygularsa o kişi İslami biliyordur uygulamasa bile biliyordur ama İslam'ın işleyişi Kur'an tefsiri vs bunlar ile alimler büyük imamlar ilgilenir.

  Birde mucize vs dua ne olursa olsun kimden olursa olsun Allah bugün ona inanmayan ataiste bile Rezzak ismiyle rızık veriyor şafi ismiyle şifa veriyor. Bugün bir hristiyan forumuna girin doktorlar ölür diyince kiliseyi temizleyerek kanserden kurtulan bile var şimdi hak din Hristiyanlık diyebilir misin? Hayır ama Allah dilediğine dilediği şeyi verir on numara müslüman olduğunu düşünürsün yıllarca dua dua edersin olmaz elin ataisti dua bile etmez ama parayı da sifayi da yuvayı da o kurar Allah'ın kime ne vereceği belli olmaz vermezse ahirette verir elbette ama bence gerçekten çok isteyen ve çok zor durumda kalana yardım edecektir. Benim umudum bazen tükeniyor bazen intihar edecek kadar bunalıyorum size okadar söyleyeyim insanım sonuçta ama sabretmeye ve Allah'a olan inancımı yitirmeden ondan duamın kabulünü beklemeye çalışıyorum


 2. 30
  kastamonu37 Üye
  kastamonu37
  Üye

  Üye No: 118070
  Mesaj Sayısı: 322
  Tecrübe Puanı: 4

  Yorum: Kör biri dua ediyor ikinci gün gözü açılıyor günümüzde dua neden etkisiz?


  Misafir dediğim gibi bir insana zorla çarşaf giydirirsen Allah'ın kanununu zorla uygulamış olursun İslam da kırmadan dökmeden gönül rızasıyla yayılmak önemlidir diye düşünüyorum. Allah'ın kanunu olan Kur'an ve orada yazılanlar müslümanlar için kanun ama inanmayanlar da yaşıyor bu ülkede veya inandığı halde ben kapanmak istemiyorum günahı bana diyenler yaşıyor dinde de çarşaf geçmiyor sanırım belli sınırlar içinde vücudunu kapatmak gerekiyor ama onu bile süs olarak yapanlar var kızın bilekleri açık dar pantolon yırtık pantolon giymiş başörtüsü deve hörgücü gibi suratinda iki katman olmuş makyaj vs vs vs şimdi buna ne diyebilirsin ki kendince kapalı ve müslüman zorla duzeltsen içi pis sonuçta. Ama kapansalar iyi olur şahsen öyle bir giyiniyor ki bazıları ister istemez bakıyorsun etkileniyorsun bulunduğun yeri ve ortamı degistirmezsen günaha gireceksin sokaklarda iç çamaşırı giymemiş neredeyse heryeri çıplak gezen çok kadın var ortalık çok kötü gerçi kapalı olsa ne ki

  4-5 ay önce otobusteyim yanımda kapalı bir kadın diğer yanımda da kocası ve çocuğu vardı kadın kocasına paralel dönmüş mesaj yazıyor birilerine gözüm kaydı baktım WhatsApp dan bir çocukla konuşuyor çocuk yazmış kocanla resmin var mı atsana arkadan da yapar mıyız buluşunca vs vs şeyler yazmış kadın da arkadan olmaz yazdı vs düşün kadın da görseniz nasıl kapalı dışardan bakınca müslüman


 3. 31
  duzgunomer Dibe Vuran
  duzgunomer
  Dibe Vuran

  Üye No: 117340
  Mesaj Sayısı: 373
  Tecrübe Puanı: 4
  Yer: Ahir Zaman

  Yorum: Kör biri dua ediyor ikinci gün gözü açılıyor günümüzde dua neden etkisiz?


  Duayı kabul edip, etmediğini nereden biliyorsun. Bu zaman öyle bir zaman ki, öyle bir ahir zaman ki. İnsanlar rezil rüsva. Belki de Allah, merhametinden duanın karşılığını ahirette verecektir. Belki hiç amelin yoktur da, o dua uğruna sana Cenneti(belki sonsuz cehennemden kurtaracak yada duadan sonra pişman olup az zaman sonra ölmüştür ne bileyim) verecektir.


 4. Reklam

 5. 32
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,286
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  Yorum: Kör biri dua ediyor ikinci gün gözü açılıyor günümüzde dua neden etkisiz?


  Benim yazdıklarım nefsinize ağır gelmiş olmalı ki bana sataşmışsınız.
  beni takiba alsınlarmış vs vs. isteyen benide banlar çokta önemli değil.

  kendine müslüman diyen herkes her müslümandar sorumludur. kalkıp burda ateiste böylemi cevap verecen diyenler olmuş. karşımızda ateist varsa ona göre konuşalım ?

  ama biz müslümanız diyorsanız size ona göre cevaplar verilir. kalkmış burda bir müslüman olarak Allahın iradesini sorgulayana ben ne cevap vereyim ? oo alkışmı tutayım. kendine müslüman diyip, ay islamın kurallarıda çok ağır, zorla dayatılamaz diyen adama ben ne cevap vereyim siz söyleyin. daha kalben teslim olmamış veya olamamış ama iş islamın hükümlerine gelince patır patır kelam yazanlara ben ne söyliyeyim.

  çok herkes kendinden sorumluymuş. evet mahşerde tek tek hesaba çekileceğiz bu doğru ama Allah teala cem olmayı emrediyor. birlik beraber içinde olun diyor. forumdaki şahısta kalkmış isteyen istediği gibi islamı yaşasın diyor. neresinden tutayım bu lafın.
  herkes kafasına göre islami yaşamayaz arkadaş. islam nettir. ya siyahtır ya beyazdır, flu yoktur. bir topluluk içindeysek ki bu toplumun kuran ve sünnete göre olması lazım gelir. o toplumun içindeki hal ve hareketlere dikkat etmemiz ve ona göre yaşamamız gerekir.

  ha ahir zamandayız fitnemiz çok vs. bunlara kabulum ama hiçbirşey yapmamak ve yapmak istememekte bir müslümana yakışmaz.

  şu dua meselesinede gelirsek. bir sahabe vardı, Rasulullah efendimizden Allah tealaya zengin olması için dua etmesini istiyordu, onu bir araştırıp, tefekkür etmenizi öneririm.


 6. 33
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,286
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  adı da Sâlebe.


 7. 34
  kastamonu37 Üye
  kastamonu37
  Üye

  Üye No: 118070
  Mesaj Sayısı: 322
  Tecrübe Puanı: 4

  İslam dini ile ilgili ne düşünüyorsun? Şeriat ile yönetiliyoruz diyelim ve bir kadın ben Müslümanım ama kapanmam Allah'la benim aramda bu diyor diyelim sende diyosun ki Kuran'da kesin hüküm var kapanacaksın yoksa hapse atılırsın yada idam edilirsin vs bu kadın korkudan kapanacak ama Allah'tan korkusundan değil hapis ve ölüm korkusundan bir devlet şeriat ile yönetilebilir ama bir devletin içinde bulunan vatandaşların hepsi İslam'ı seçmiyor olabilir benim bahsettiğim konu da bu. Herşey insanın içinde biter zinanın yasak olduğu ülkelerde zina olmuyor mu? Belki bizdekinden daha çok oluyordur.

  Şuna karşıyım mesela erkek ve kızlar aynı okullarda okumamalı çünkü acı ama gerçek lise ve üniversitelerde okulu bahane ederek okul içinde veya okulu asarak zina yapan kızlar oldukça fazla hattq birçok yerde yapmayan yok gibi. Bunlara önlem alınabilir erkek ve kız okulları yapılarak ama din seçimi ve insanları dini konulara zorlamak konusunda kanunlar uygulanamaz bu dünya için çünkü sınav konusuna da aykırı.

  Burdan gelelim salabe olayına şeriat ile yönetilen İslam devletinde Kur'an zekat verilmesini emrederken malının zekatını vermeyi reddeden birisi var ve Resulullah bu şahsı zorlamıyor ceza vermiyor onu Allah'a bırakıyor buradan şu çıkarılabilir sizin için örnek olarak bir kadın açık giyiniyor şeriat ve din gereği bunun yanlış olduğu ona söyleniyor ama kadın buna itiraz ediyor o halde bu kadını da kendi haline bırakıp cezasını ahirette çekmesi beklenilir..

  Salabe konusu ile ilgili diğer birşey de kendisi fakirdi zengin olmak için dua istiyordu ama onun için hayırlı değildi kabul görmüyordu ve en sonunda Resulullah dan ısrarı sonucu duayı aldı ve zengin oldu yoldan çıktı .

  Ama burada şöyle birşey var diyelim ki salabe hasta iyileşmek için dua ediyor veya bir yakını hasta iyileşmesi için dua ediyor şimdi hastanın iyileşmesinin ne gibi hayırsız sonucu olabilir? Belki hasta olması onun için daha hayırlıdır mı diyeceksin? Hasta olup yoldan çıkan veya fakir olduğu için dayanamayıp yoldan çıkan yok mu? Fakirlik hastalık o şu bu herhangibir eksiklik böyle olması senin için daha hayırlıdır derken belki öyle olmaya devam ettiği için o şahıs yoldan çıkacak bunu Allah bilir tabi ama dinine bağlı namazını kılan orucunu tutan kalbi temiz insanlardan bir bela musibet vs gelip dualar edip çare bulamayınca dinden dönen veya namazını niyazini bırakan yok mu? Aslında hayırlı bir yolda iken böylesi onun için daha hayırsız olacak şekilde yoldan çıkmak durumunda kalan insanlar da oluyor.

  İnancı sağlam olup herşeye sonuna kadar dayanan bir müslüman olmak kim ne derse desin herkes için kolay değildir.

  Ben sana şukadar söyleyim ilkokulda 7 yaşımda burnum kırıldı ilkokul boyunca kolları yamalıklı onlugum vardı önlük mavi kollarındaki yamalık siyahtı utanır tahtaya kalkmazdim bildiğim soruları çözmek icin ortaokula geçtim tam yeni kıyafetlerim oldu diye sevinirken 13 yaşımda kolum kırıldı kaynamadı 14 yaşımda ameliyat oldum geldim liseye herkes lisede zina yaparken karı kız peşinde gezerken ben ilkokulda eğlenemediğim için hep oyun eğlence ve ders peşinde gezdim tüm bunlara rağmen yakışıklı uzun boylu kızların teklif ettiği biriydim. Sonrasında birçok kız arkadaşım oldu lise bitti üniversiteye başladım babamın kanser olduğunu öğrendim okulum bitti işe girmeden 3 sene babama baktım annemler beceremez diye herşeyini ben yaptım hastanelerde sırtımda taşıdım gurur duyuyorum bunları yaptığım için tabiki ama bircok ameliyat geçirdi yoğun bakım kapılarında yattım aylarca bankalarda uyudum doktorlarla kavga ettim hastane hastane gezdim evden 15dk çıksam babamın torbası patlıyor
  koşa koşa eve gidiyordum iyi olması için o yoğun bakımda hayat mücadelesi verirken ben hastane mescidinde ağlaya ağlaya Allah'a yalvarıyor dua ediyordum tek ogluydum yaşım 21di nasıl dayanabilirdim bilmiyordum 06-06-2013 yılında babamı kaybettim mahfoldum bittim toparlanamadım onu hep özledim kendimi yalnız çaresiz hissettim o yokken hep ve annem bir rahatsızlık geçirdi ambulans çağırdım hastanelerde uğraştım doktora yalvardım benim bir annem kaldı ona bişey olmasın dedim neyse ki iyi oldu Allah başımdan eksik etmesin kız kardeşim kaza geçirdi felç kalacaktı öyle böyle ayakta kalmaya çalışıyordum bir şekilde babamın vefatı sonrası okuluma uygun iş bulamadım gittim matbaa depolarında sırtımda kitap taşıdım hamaldan farkım yoktu sonra bir arkadaş vasıtasıyla PTT ye girdim orda da hamal gibiydik sonra düzgün bir işim oldu iyi bir gelirim oldu evleneyim dedim bisuru saçma sapan kızlar çıktı karşıma biri beni aldattı biri önceden biriyle zorla evlendirmişler ayrılmış biri öyle biri böyle derken bir kızla tanıştım mahallemden fırınları var ramazan da pide alırken tanıştım çok sevdim oda beni sevdi sonra bu kız ile evlenme kararı aldık söz yapacaktım evlenme teklif etmek için sürpriz birşeyler düşünüyordum ama bu arada burnum küçükken kırıldığı için sağ delikten az nefes alabiliyordum şekli çok kötü değildi burnumun neyse ameliyat olacaktım ama korkuyordum da baya çok dua ettim namaz kıldım babamın olayından sonra hastanelere güvenmeyen ağrı kesici dahi içmeyen biriydim neyse sabah namaz kıldım dua ettim ameliyata girdim bir çıktım doktor burnuma komple estetik yapmış ve eski haline dönmesi çok zor burun küçülüp daralmış bide ucu kalkık kalmış bir deliği büyük diğeri küçük kalmış afedersiniz ama burnumun ağzına sıçmış kavga tartışma ben sizden estetik mi istedim nefes içindi şekli değişmeyecek dediniz dedim sağ tarafından doku çıkarmış burnumun sağ kanadı dümdüz solu yuvarlak duruyor gereksiz yere doku çıkardığı için yani tamamen tipimi ve nefesimi bozmuş. Burnum taş gibi hareket bile etmiyor bu yüzden evlenme hayallerim suya düştü geleceğe yönelik hayallerim suya düştü aynaya bakmıyorum resim de cekilemiyorum.

  Benim hayat hikayem bu şuan şimdi ben ne yapayım? Doktoru mu öldürsem? Kendimi mi öldürsem? İkinci bir ameliyatla burnumu biraz kabul edilebilir bir hale mi getirdiği zaman bunu kabullenip hayatımın geri kalan yarısını başka bir adam olarak mı gecirsem? Ne yapmalıyım?

  Bütün bunları sen yaşasan Vel Fecr hiç demez misin birkez olsun neden ben? Benim günahımdan çok musibetim var felaketim var hele bu son olan burnumla ilgili mesele beni ömür boyu kahredecek birşey çünkü görünümüme çok önem verirdim günde iki saat ayna karşısında geçirirdim çok resim çekilirdim vs vs yani hayat benim için bitti dostum.

  Seçeneklerim var katil olmak intihar etmek yoldan çıkıp iyi oldum hep başıma gelmeyen kalmadı şimdi dünyanın altından girip üstünden çıkacağım diyip her türlü pisliğe bulaşmak vs vs ama ben dua Edip namaz kılıp oruç tutup Allah'tan istiyorum beklediğim mucize de bu bukadar imkansız bişey göklerden burnumun inip suratıma yapışması beni ameliyat eden doktor içkici ve ataist biri sanırım dinden uzak olduğu çok belli ameliyat sonrası anladım bunları her neyse şimdi bütün bunların olması mı benim için hayırlı olan sence? Bir insanın hiç mi yüzü gülmez hayali gerçek olmaz ben neler yaşadım ve hep güldüm Allah büyük dedim ameliyat olmadan önce de Allah büyük dedim namaz kılıp dua ettim ameliyat sonucu hayatım bitti 5 aydır ne yediğimi ne içtiğimi ne işimi gucumu takip edemiyorum ayna görünce kaçıyorum kamera görünce kaçıyorum :) yine de Allah'ım sana güvendim sana sırtımı dayadım hayat benim için yaşanmaz bir hal aldı ya canımı al hayırlısıyla yada bana bir mucize ver diyorum. Hayallerim vardı çok fazla hepsi yıkıldı bitti burnumu mahfettiler ve bu yüzden bu yaz yapmayı planladığım nişanı düğünü bile erteledim. Bana kefaret diyenler benim nasıl bir günahım varmış ki 7 yaşından beri kefaretini çekiyorum bana hayırlısı böyledir diyenler neden herkesin başına bunlar gelmiyor madem hayırlı herkesin burnu kolu kırılsın ameliyat olsun doktorun biri yüzünde kusur oluştursun vs vs ben bunları ister istemez sorgulayacak duruma geldim artık Vel Fecr Müslümanım elhamdülillah ama insan bir süre sonra kaldıramıyor ve sorgulamaya başlıyor.

  Dini olarak da Kur'an kursunda okudum bir vakit namazı kaçırsam günlerce üzülür ağlardım inançlı biriyim merhametliyim bir şiir bile okusam gözlerim dolar. Bütün bunlar cennette mertebemi yükseltmek için mi? Yada Veli bir kul olup keramet mi göstereceğim? Ben çok şey istemedim ki iyilikler içinde normal bir hayat normal bir aile kurmak kendimi eşimi çocuklarımı sevmek birlikte zorluklara göğüs germek ahiret ve dünya için beraber çabalamak ama benim gücüm kalmadı Vel Fecr


 8. 35
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,286
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  bak ne güzel kendini açtın elhamdulillah. yatıralım masaya nefislerimizi. böyle konuşalım.

  Anlattıklarına kısa kısa yazacağım.
  bir kadına al şu çarşafı giy zaten denmemeli, önce ona mahremiyet anlatılmalı ve ilmi verilip yavaşça istenmeli.
  ben daha kendi hanımımı çarşafa sokamadım ki. elhamdulillah o da olacak inş. şuan ferace giyiyor ama eskiden süslüman gibiydi. altında pantalon üstünde saçma bir tunik ama biz birşeyler öğrenip hayatımıza geçirdikçe şimdi kendisi diyorki keşke geçmişte o elbiseleri giymeseydim. şuan kendimi çok iyi hissediyorum kapanmak çok güzel diyor. şimdi ben en başında al şu feraceyi giy desem giymezdi. çünkü insanda nefis her daim vardır. şuan bunu kontrol ediyoruz elhamdulillah. kapanma ile ilgili çok detay var ama lafı pekte uzatmaya gerek yok.

  Gelelim salebenin mevzusuna, benim burdaki, sana ihtiyaç olarak gördüğüm kasıt, duanın bizim için hayırlı olup olmadığını bilememizdir.
  birşey isterken hayırlısını istemek gerekir. ben sana bunu söylemek istiyorum.
  Allah teala el evvelin el ahiridir. gelmiş ve geçmişi en iyi bilen o'dur ve devamında bizim için ne hayırlı ne hayırsız onu bilende o, duamızı kabul edip etmeme yetkisine sahipte odur. senin istediğin dünyalık birşey sana hayırlı olmayabilir.

  Hastalığı örnek vermişsin. bir insanın şifasını istemek nasıl hayırsız olabilir ki diye. sana şunu söylemek istiyorum.
  hastalığa bulaşan hücrelere hükmeden Allah teala değil mi ? bize o musibeti veren Allah teala değil mi ? ha tabiki şifasını istemek, doktorlara gidip tedavi olmak sebeblerini yerine getirmekte bize düşendir o ayrı mesele. ama hastalığı veren Allah teala belkide benim işlemiş olduğum günahlarıma kefaret olarak veriyor ? ölüm anı kulun terlemeside bundandır mesela. düşün ben hastayım ve Allah teala umulur ki günahlarımı siliyor. Allah teala kabitun ve basitundur. daraltan ve genişleten odur. seni hastalık ile daraltıp, günahlarını silerek genişletir. belkide mahşerde terazin bu pamuk ipliğine bağlıdır. zerre günah veya sevap işleyen karşılığını alır buyurmuyor mu Allah teala ?

  şimdi anne baban ile alakalı durumlar yaşamışsın. sana şunu diyeyim. hatemul enbiya muhammed sav. daha doğmadan babasını kaybetti, doğduktan kısa bir sürede annesini toprağa verdi, hayatının geri kalanını anne babasız geçirdi, şimdi bizim örneğimiz Rasulullah aleyhisselam ise bunlarda örneğimiz olmalı. ha o peygamberdi falan diyebilirsin ama ona nebilik 40 yaşında geldi. bu olaylar ise nebilik zamanında değildi. var gerisini sen düşün.

  şimdi kolum kırıldı burnum yamuldu falan demişsin; kardeşim sahabe bu din için kelle koltukta mücadele etti. topraklara gömüldüler, sırtlarına karınlarına taşlar konuldu. Rasulullah efendimize deve işkembesi döktüler. peygamberimize gelen okun önüne atlayıp gözünü verdiler.
  hz osman, ali, ömer r.a şehit edildi. biz bunların hiçbirini yaşamadık. şimdi hangi meseleler daha ağır basıyor ?
  bu meseleler olurken hangi sahabe Allaha sitem etti söyler misin bana ? ama evimzide sıcak su varken abdest almaya üşenir bir nesil olduk.

  lütfen kardeşim olaylara birde buralardan bak. merkeze kendini koyarsan hep bahanelerin olur ama merkeze kuran ve sünneti koyarsan emin ol basiretin çok genişler, olaylara daha soğukkanlı bakarsın. Allah sana hayırlı eş, hayırlı ömür, hayırlı salih saliha evlatlar nasip eylesin.
  aman dikkat dinimizi şu ahir zamanda kolayına vermeyelim. tutmak zor evet ama gayretimiz bu yönde olsun inş.

  Allaha emanet.


 9. 36
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  (Misafir)

  Yasadiklarin zor ama eger zorluklarin senin icin bir ise yaramasini ser degil de hayir olmasini istiyorsan zorlugun hakkini vermek zorundasin,yani isyan etmeden ustune dusen neyse onu yapmalisin?direk isyen etmesen de yanlislarin var (maksat seni kotulemek degil hayrin icin sana telkinde bulunmak)

  Bir yerde benim musibetim gunahimdan cok demisin iste boyle bisey olamaz.

  Nisa 79 ayetine bak.

  Allah herseyi tam hukum ve himetle yapandir ya sana zulmetmis olamaz ancak kendi zulmumuzden bize yine tam hukum ve hikmetle tattirir.

  Musibetim gunahimdan cok dedigin zaman herseyi takdir eden Allah oldugu icin Allah sana zulmetmis anlami cikar,ki yukardaki ayette bildirilene de zit oyle bisey yok!

  Kaldi ki sen ameliyattan sonra goruntumu sevmiyorum demisin bu dogumundan itibaren de olabilirdi!cok daha kotusu de olabilirdi!

  Ameliyat filan olmadan senin simdi hissettigini hisseden bir suru insan var!

  Bununla ilgili dua ediyorsan zaten benim anladigima gore mucizevi bisey de degil istedigin Allah dilerse seni oyle degistirir ki eskisinden iyi olur durumun burnun sana eskisinden cok yakisir,herseyimiz ayni kalmiyo ki

  Ben kendi adima zorluklar karsisinda ne yapmisim diye dusundugum zaman ama diyorum ben namaz kilmayi ates olarak bilirdim de yine de kilmadigim zamanlar oldu,atesin yaninda bu neki diyorum!

  Ortunmeyle ilgili meselede asil mesele dinin hukumlerinin tatbiki.dinde zorlama yok demek isteyen istedigi gibi yasayabilir anlamina gelmez.

  Ornegin adam katilse simdi dinde zorlama yok diyipte mudahele edilmeyecek mi,Islam in geregi neyse o yapilacak,bu her mesele icin gecerli?

  Allah ne emretmisse o.

  Yahudi ve hristiyanlarla ilgili meselede onlarin kendi dinlerine gore yasamasina Allah izin veriyor diye biliniyor.

  kula dusen Rabbine itaattir!

  Ankebut 2-3 ayetlerini de oku,burda aslolan hayat degil aslolan imtihandir!

  Allah tan senin hakkinda diledigim zaman iyi birsey yapmis olacagim her hayri dilerim,intihardi doktora satasmaydi,turlu yanlislara dusmeydi hicbiri cozum degil care degil kolay da hic degil,sen Allah tan iyiligi dile (her anlamda)duaya saril yol yurumeye bak!


 10. 37
  kastamonu37 Üye
  kastamonu37
  Üye

  Üye No: 118070
  Mesaj Sayısı: 322
  Tecrübe Puanı: 4

  Güzel diyosun ama 7 yaşında bir çocuğun ne günahı olabilir ki o yaştan beri inan bana sıkıntılar belalar peşimi bırakmıyor hiçbir günüm yok ki şöyle ağız tadıyla rahat rahat yediğim içtiğim herkesin hayatı ne güzel ben evlenmeyi düşünürken bunca şeyden sonra başıma bu sefer de bu geldi günümüzde görmediğimiz bir eski dostumuzu bile görsel anında telefonu çıkarır resim çekiliriz benim fotoğrafı bozdu doktor dinimize göre de bunun olacağını tabiki Allah biliyordu ben bilsem zaten hiç nefes alamasam yinede olmazdım burada hayatımı etkileyen ve kaldıramayacağım bir yük verildigini en azından bundan sonraki hayatımı bir ölü gibi geçireceğimi biliyorum.

  Sehabeler gibi de olamıyor ki maalesef ozaman gözle görülmüş mucizeler ve Peygamber efendimiz s.a.v ile birlikte din için savaşmanın verdiği bir huşu var ama şuan benim durumumda öyle birşey yok.

  Şahsen mesleğimi değiştirip orduya girip böyle yaşayacağıma silah altında şehit olma aşkıyla savaşırım diyorum evin tek oğluyum ama evlenme olayı benim için bitti özgüvenim kalmadı kendimi değişik biri gibi görüyorum insanlar bilerek bu ameliyatları olup estetik olup değiştiriyorlar kendilerini ben bayanların makyaj yapmasına bile karşı olan biri afedersin ama salak bir doktorun hevesleri ile bu hale geliyorum bide neden yaptın bunu diyorum burnunda yamukluk vardı diyo yav sanane yamuksa sen nefesi düzelt burnuma estetik neden yapıyorsun bana bunu yapan doktor mutlu mesut ben hergun neler çekiyorum bir tek beyaz tel olmayan saçımda saysam 40 tane beyaz tel çıkar.

  Ben hep şunu düşünürdüm üzülürdüm babam vefat ettikten sonra kız istemeye babasız gidicem düğünüm babasız olacak çocuklarım dedesiz olacak bide babam çok isterdi torunu olmasını bunlara bile okadar çok üzülüyordum ki şimdi bunu geçtim hayatım bitti ne yazık ki elhamdülillah Müslümanım Allah'a inancım sonsuz zaten inancım olmasa şuan sadece ondan medet umuyor olmazdım. Şuan beni Allah'ın bir mucizesi dışında mutlu edecek hiçbirşey yok ne bir tedavi ne bir zenginlik zaten gün geçtikçe eriyorum tükeniyorum Allah herkesin yardımcısı olsun ama çaresi olmayan bir dert varsa insanın başında ozaman hayat artık duruyor ben şuan ölümü bekliyorum sadece hayattan çekildim evden işe işten eve odamda yatıyor namaz kılıyor ramazan dışında da oruç tutup ibadetimi fazlasıyla yapmaya gayret edip bekliyorum ölmeyi insanların mutluluklarını görüp iç çekiyorum bende böyle yapacaktım böyle olacaktı diyorum çaresizliğimi ve bütün hayallerimin bu dünya ile birlikte gömüleceğini düşünüyor ve bekliyorum öyle.

  Eski rivayetleri okuyorum x isimli evliyaya biri gelmiş borcum var demiş evliya kimseye söylemezsen yardım ederim demiş şu taşı kaldır demiş adam kaldırmış borcu kadar altın çıkmış ordan yine evliyanın biri tavuk yerken biri gelmiş öyle böyle olmuş evliya tavuğa canlan demiş tavuk kemikleri tekrardan tavuk olup gitmiş vs bu tür şeyleri hepiniz bilirsiniz görmediğimiz ama dilden dile dolaşan kerametlerdir şimdi bunları sizin benim gibi kullar yapabilecek mertebeye geliyorsa Allah neden imkansız gibi görünen bir duayı gerçekleştiremesin diyorum öyle avunuyorum. Sende Allah'a emanet ol Vel Fecr kalbini kırdıysam affet selametle


 11. 38
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,286
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  ew sağol kalp kırılacak birşey yok ortada, bu bizim mücadelemizdir inş. Allah bizi bunda muvaffak kılsın.

  kardeşim dönüp dolaşıp aynı yere gelmek istemiyorum ama.
  şimdi o kadın doktora falan pek girmeyeceğim. onun hesabını o verir ahirette.

  senin bir keramet beklemen falan bunlar çok doğru şeyler değil.
  mucizeler rasullere verilir kardeşim. o zamanki iman etmeyen toplum öğüt alırda iman eder diye ancak Rasulullah efendimiz kafirlere ayı ortadan Allah teala yardımıyla ikiye yarmasıyla genede iman etmediler çünkü kalpleri eğriydi.

  bazı evliyalar falan okumuşsun onlar doğru yada yalan bilemem Allah bilir.

  bize düşen burda keramet beklemek değildir.
  zariyat 56; ben cin ve insanları yalnız bana kulluk etsin diye yarattım diyor Allah teala.

  beklesinler keramet gösterecem demiyor. ha illa keramet arıyorsan, hiçbir irade sahibi olmayan bir sperm hücresinin seni nasıl yarattığını araştır.
  budamı yetmedi. otomobillerin yürür vaziyette olması için sürekli bakıma girmesi gerekirken ortalam bir insanın kalbi tek bir bakıma girmeden onyıllarca nasıl atabildiğini araştır.

  ama bir müslümanın bunlara ihtiyacı yoktur çünkü biz teslim olduk iman ettik. buralara girmenin inan olsun hiçbir anlamı yok.
  ne yani keramet görmedik diye müslümanlıktan mı çıkacağız haşa , Allah korusun.
  hani neyin nazını gururunu yapıyoruz ? ya kardeşim inan su içebilmek bile bir nimettir. bunun şükrünü hiç yaptıkmı yapabildikmi ?
  bir kızı sevebilecek kadar aklın var, Allah seni muhattap almış ve seni yaratmış, kulluğunu yap seni cennetime koyayım diyor daha ötesi var mı ?

  bunları sadece senin için yazmadım hepimiz için geçerlidir bunlar. biraz daha dikkat edersin edelim inş.


 12. 39
  kastamonu37 Üye
  kastamonu37
  Üye

  Üye No: 118070
  Mesaj Sayısı: 322
  Tecrübe Puanı: 4

  Dinle ilgili birşey değil ama mesela biri dua eder hayırlı evlat ister biri zenginlik ister biri borçlarından kurtulmak ister ki sağlığını ister bunları istemek dinden çıkmak değil. Teslim olup tamamen razı olmak herşeye bu Kur'an da ki ayetlere göre uygun değil. Örneğin Hz Süleyman zenginlik istiyor Hz Zekeriyya çocuk istiyor , Hz Muhammed sav efendimiz Uhud savaşında yaralanıyor dişleri kırılıyor bir mağarada ilahi bir güç ile bedeni yenileniyor. Hz eyyub as hastalıktan yataklara düşüyor heryeri yara içinde ve buna razı olmuyor iyileşmeyi istiyor ilahi bir şekilde yerden fışkıran sularda yıkanıp içerek genç ve sağlıklı haline dönüyor. Bunlar gibi birçok örnek var insan hep ister hiçbir insan en ufak sıkıntıya bile tahammül edemez razı olamaz bende senin gibi düşünüyordum Vel Fecr ölümlü dünya bu hayatta hicbirseyin önemi yok para pul mal mülk insan kolu bacağı bile olmasa yaşar gider ama öyle olmuyor en ufak sıkıntı sağlık konusunda insanı sürekli bir kederin içine sokuyor.

  Şöyle ki bir seçim hakkı olsa atıyorum ömrünün geri kalanı boyunca hergun oruç tutmak ve günde 5 vakit namazı her vakitte normal insanın kıldığını iki katı kadar kılmak mı yoksa eski sağlığını mı istersin deseler eski sağlığını ister ve en ağır şartlarda iman etmeyi kabul edersin.

  Ben dinle ilgili olarak inançsızlık yaşamıyorum ama bunca olaydan sonra yorulan bedenim bünyemin kaldıramayacağı kadar büyük bir yük aldı ve bundan sonra benim için hayattaki sınav konusu bitmiş oldu çünkü çekildim herşeyden odasında ibadet eden sabah işe giden akşam gelen gelince yine ibadet ve dua ederek uyuyan onceden çok aktifken hiçbir sosyal aktivitesi kalmayan biri olduğunu düşün Allah'ın beni dünya hayatından ve sınavından çektiğini düşünüyorum öleceğim güne kadar karnımı doyurup ibadet ederek bir kendimi eve kapatcam. Allah çaresiz dert vermesin kimseye


 13. 40
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,286
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  Benim cümlelerimden dua edilmesin gibi bir anlam çıktıysa bu benim meseleyi yeteri kadar güzel anlatamamdan kaynaklanıyordur.
  Allah beni bağışlasın.

  insanoğlu peşincidir. yaptıklarının karşılığını peşin olarak ister.
  İnsanların peşini sevdiğini Rabb’imiz Allah(C.C.) Kelam-ı Kadim olan Kur’an-ı Kerim’in İnsân Suresi 27. Ayette şöyle buyuruyor:
  “Şu insanlar bu peşin dünya hayatını arzulayıp, önlerinde kendilerini bekleyen o ağır günü ihmal ediyorlar.”

  şimdi senin hayatında yaşadığın bazı sana musibet gözüken tecrübelerin olabilir. ve bazı şeyleride sorguluyor olabilirsin ama bu düşüncelerini lütfen kendine sakla, çünkü bazı düşüncelerin başka kardeşler için fitneye sebep olabilir ve bu fitneye sebep olmasından dolayı senin amel defterinede yansır vebal altında kalabilirsin. onlarında önünü kesme. Sen kendince en azından ibadetlerimi yapacağım demişsin. inş. en azından bu şekilde devam edersin.


 14. 41
  kastamonu37 Üye
  kastamonu37
  Üye

  Üye No: 118070
  Mesaj Sayısı: 322
  Tecrübe Puanı: 4

  Ayakkabının bağının kopması bile bir musibettir. İnsanın canını sıkan herşey bir musibettir.

  Ama fitne konusunda katılmıyorum çünkü dertli derman arar durur dertlinin derdini herkes bilir bu yüzden.

  Bir sahabe savaşta gözü çıkmış gözü ile birlikte Resulullah'a geliyor çaresizce peygamber efendimiz gözün istersen bu dünyada iyi olsun istersen mükâfatını daha güzel bir şekilde ahirette alırsın diyor sahabe bu dünyada görmek istediğini söylüyor ve gözü yerine konulup düzeliyor bir rivayete göre. Bu sahabe fitne sebebi midir?

  Bir sıkıntısı var bu sıkıntı için insanların içinde peygamber efendimize koşuyor yardım istiyor. Çünkü insan muhtaçtır insana Peygamberine Allah'a bilgiye

  Belki ben herşeyden umudunu kesmiş üzüntü içinde dururken biri buradan kardeşim Allah'a sığın benim de imkansız bir sıkıntım vardı Allah giderdi diyecek belki bana bir umut olacak o insanın rızkı nereden gelir bilinmez :)


 15. 42
  kastamonu37 Üye
  kastamonu37
  Üye

  Üye No: 118070
  Mesaj Sayısı: 322
  Tecrübe Puanı: 4

  İzledim hepsini güzel sohbet teşekkürler bazı örnekleri bana saçma geldi mülk Allah'ındır diyip boşvermek meselesi Allah'ın yarattığı beden ona ait ama korumak ve şifa için şafi isminin tecellisini beklemek sağlıklı olmakla mükellefiz Allah rızık verir ama onu haketmek için çalışmakla mükellefiz yani mülk Allah'ın ama bizimmiş gibi sahiplenmek zorundayız.


+ Yorum Gönder
Git İlk 234 Son