Günümüzde neden hocalara herkes klasik sorular soruyor neden toplumun gerçeklerini sormuyorlar ? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Merve1992 Üye
  Merve1992
  Üye

  Üye No: 106135
  Mesaj Sayısı: 41
  Tecrübe Puanı: 1

  Günümüzde neden hocalara herkes klasik sorular soruyor neden toplumun gerçeklerini sormuyorlar ?


  Genelde ramazanlarda tvlere çıkan hocalara çok saçma sapan sorular soruyorlar neden gerçekleri soran olmuyor insanlar korkuyor mu yoksa robotlaşmaya başladı anlamıyorum İslamiyet geldikten sonra oruç ne şekilde bozulur nasıl bozulmaz namaz nasıl bozulur abdest nasıl bozulur gibi şeyler zaten belli ama bakıyorum hala o orucu bozar mı bu bozmaz mı gibi sorular soruyorlar hocalar cahiliye dönemini anlatıyor şöyle böyle hala o zamanlardayız kumar sans oyunu oldu zina aşk oldu faiz kredi oldu hatta yasal tefeciler oldu fabrika da bize yılbaşında çek verdiler biz evinizin alışverişini yaptık bi abi bu haram almam dedi geri verdi ama arabasını yükseltmek için gitti bankadan 30 bin lira kredi aldı bu neyin kafası ? Herkes İslami kafasına göre yaşıyor hristiyanlar bizden çok daha bağlı dinlerine asgari ücretli bir insandan o kadar çok şey istiyorlar ki insanlar evlenmeye geçinmeye korkar oldu herşey almış başını gidiyor daha çok söyleyeceklerim vardı ama okunmayacak belkide bunlar o yüzden daha yazmak istemedim

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Zorunluyolcu Üye
  Zorunluyolcu
  Üye

  Üye No: 118050
  Mesaj Sayısı: 87
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Günümüzde neden hocalara herkes klasik sorular soruyor neden toplumun gerçeklerini sormuyorlar ?


  Katılıyorum güzel soru, neden kumar zina uyuşturucu faiz ile ilgili sormuyorlar, çünkü bu pislikler insanlara olağan birşey olması gereken şeyler olarak empoze ettiler, günümüz insanların geçmişteki helak olan kavimlerden farkı yok hatta daha beter durumda olduğunu düşünüyorum, Allah müslümanları şaşırtmasın doğru yoldan ayırmasın.

  Diyecek pek birşey yok siz kendi yaşamınıza bakın bir aileniz varsa eşiniz çocuğunuz gerisi mühim değil, insanlar zaten böyle yaşamak istiyor yapacak birşey yok, Allah iyi insanları iyi insanlarla karşılaştırsın.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Günümüzde neden hocalara herkes klasik sorular soruyor neden toplumun gerçeklerini sormuyorlar ?


  Insanlari yargilayamazsiniz herkesin yasadigi kendine kul ile Allah arasina girilmez vb sozde nedenlerden dolayi elestiri yapilamiyor.

  kotulukler ifsa edilemiyor cunku kotuler guclu kotuluk guclu ve cikacak sesleri de gucluce bastiriyorlar.

  Kotulukten cok kotulere kotu demek sucmus gibi bir toplumsal baski var.

  Allah iyiligi dunyaya hakim kilsin!


 4. Reklam

 5. 4
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,286
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  Yorum: Günümüzde neden hocalara herkes klasik sorular soruyor neden toplumun gerçeklerini sormuyorlar ?


  1-Benim kalbim temiz.
  2-Allahla kul arasına giremezsin.
  3-Herkesin günahı kendine.
  4-İslamda zorlama yoktur.

  uzar gider. toplum bunları öğrenmiş biryerden, kaptırmış gidiyor.

  1- sahabe kalbe değil zahire göre hareket ederdi.
  2- Allah ile kul arasına tabi giremeyiz ama yaptığın günah toplumu etkiliyorsa, emri bil maruf, nehyi anil münkerde bize vazifedir.
  3- az önce bahsettiğim gibi, günah topluma fitne çıkaracak cinsten ise ben seni bal gibide uyarırım.
  4- islamda, kafirlere karşı zorlama yoktur. ama müslüman müslüman bildiğin zorlar. Rasulullah sav. 7 yaşındaki çocuğa namazı emredin. 10 yaşına kadar kılmazsa dövün buyuruyor. tabi usulüne göre hareket edilmesi gerek o ayrı.

  vs .vs.
  Birde kendilerini rahatsız edecek gerçek cevaplar soruyu soranlara verilmiyor. bu forum sitesinde bile yer yer bunu görüyoruz.
  tutturulmuş bir humanizmdir gidiyor.


 6. 5
  Muvahhid2018 Üye
  Muvahhid2018
  Üye

  Üye No: 117857
  Mesaj Sayısı: 22
  Tecrübe Puanı: 1

  Öyle bir düzen kurulmuş ki bu düzenin çarkına çomak sokan altında kalıyor. Düzenin bu şekilde işlemesi de iktidar sahiplerinin işine geliyor; tağut, kafasını kaldıranın tepesine biniyor. Hapisteki alimler ne demiş de hapse atılmışlar, araştırırsanız anlarsınız. Yeterince açıklayıcı olmuştur umarım.

  Ümmeti uyandıracak cesur Âlimler çıkıp konuşmadıkça, ümmet de "Sosyete İlahiyatçısı" olarak tabir edilen insanlar yerine bunları dinlemedikçe daha çok gaflete düşeriz. .Maalesef çoğu insan dinin emirlerine ancak kendi çıkarlarına ters düşmedikçe uyuyor.


 7. 6
  zeze Üye
  zeze
  Üye

  Üye No: 108649
  Mesaj Sayısı: 173
  Tecrübe Puanı: 2

  Arkadaşlar ben de katılıyorum. Hele hele hocaya tesetturluyken göz kalemi sürülür mü diye soruyorlar hoca kalkıp demiyorki önce o topuzunu çıkart at diye çok kızıyorum bu şeylere topuz yapmak gunahh günah yahu bunu açıkça söyleyin yani bu kadar zor olan nedir Cennetin kokusunu alamayacaklar deyin


 8. 7
  Tevbe Elhamdülillah
  Tevbe
  Elhamdülillah

  Üye No: 113048
  Mesaj Sayısı: 477
  Tecrübe Puanı: 5
  Yaş: 29

  Hocalarımız "Tövbe kapısı son nefese kadar açık bir kapı olduğu için belki sertlik bir işe yaramaz itici gelir, usulunce söylenirse ıslah olurlar" gibi bakıyor olabilirler..


 9. 8
  vel Fecr Üye
  vel Fecr
  Üye

  Üye No: 116932
  Mesaj Sayısı: 1,286
  Tecrübe Puanı: 13
  Yer: Ahir Zaman

  Tevbe Nickli Üyeden Alıntı
  Hocalarımız "Tövbe kapısı son nefese kadar açık bir kapı olduğu için belki sertlik bir işe yaramaz itici gelir, usulunce söylenirse ıslah olurlar" gibi bakıyor olabilirler..
  peki bu insanlara hakikati gizlemek ne derece doğru,
  yanlış bilgi alınca onu doğru sanıp devam ettiğinde, ona bu şekil fetva veren kişiler hiç vebal altında kalmıyor mu ?


+ Yorum Gönder