Yaş Soran Sitelere Yaşını Girmek 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
 1. 1
  Aahil (Cezalı)
  Aahil
  (Cezalı)

  Üye No: 119126
  Mesaj Sayısı: 27
  Tecrübe Puanı: 0

  Yaş Soran Sitelere Yaşını Girmek


  Selamünaleyküm
  ben öyle her platformda yaşımı söylemeyi doğru bulmuyorum.
  Üye olmak istediğim yer var,kendi doğum tarihimi girmeyip birşey sallasam ?
  ne kadar doğru olur ?

  Şöyle anlatayım yaş sınırı olan bir site var bu siteye üye olmadan oyunu oynayamıyoruz ve benim yaşım bu sitenin yaş sınırının altında.
  Oyunu oynamak istiyorum ancak buraya üye olmadan oynayamıyordum.Bende yaş sınırının üstünde olan bir hesap oluşturdum.
  Bu yaptığım hareket doğrumu illa bekleyecezmi yaşımız gelene kadar cevaplarsanız sevinirim.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Yaş Soran Sitelere Yaşını Girmek


  Bu arada sorunun cevabını ben de merak ediyorum bu arada. Mesela çoğu sitelerde isim, soyisim ve yaş istiyor. İnsan da her yere bu özel bilgilerini girmek istemiyor malum. Bu gibi durumlarda sallamak günah olur mu ?


 3. 3
  imam Özel Üye
  imam
  Özel Üye

  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 6,095
  Tecrübe Puanı: 65
  Yer: minallah-ilelllah

  Yorum: Yaş Soran Sitelere Yaşını Girmek


  Hile ve aldatma içermeyen yani başkasını etkilemeyen sitelere yanlış bilgi girmekte bir sakınca olmaz oyun siteleri gibi....
  Ama yaş'ın dikkate alındığı sitelerde doğru bilgi girmek gerekir


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Giriş şartlarında Küfür Kısımları Olan Sitelere Girmek Dinden çıkarır Mı?


  İnternette maalesef müstehcen/haram içerikli sitelere giriyorum. Bu sitelerin de bazı giriş ve kulanım şartları var ve şöyle söylüyor:

  "Bu siteye girerek, içerikleri için en az 18 yaşında olduğunuzu ve müstehcen materyalleri ve içerikleri aykırı bulmadığınızı ve bunların size yasak olmadıgını kabul ediyorsunuz demektir. Aksi takdirde siteden çıkınız"

  *Bu gibi giriş/kulanım şartları çıkıyor. Acaba bir mümin kalpten bu ve benzeri şartları, hatta küfür ve şirk olan şartları onaylamamış olsa bile, böyle bir anlaşmaları/şartları olan sitelere girerek ona haram olan şeyleri (göruntuleri vesaire) haramlığını inkar mı etmiş olur? Yada küfre veya şirke girmiş olur mu? Böyle bir giriş anlaşması olan bir siteye girerek düşer mi (dinden çıkar mı)? Yani bu şartları kalpten onaylamasa bile ve sadece siteye girmek bunları okumayıp ve kalpten onaylamadan geçse bile (siteye girse bile).


 6. 5
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,392
  Tecrübe Puanı: 10

  Haram ve günah işlemek küfre girmek değildir böyle olmuş olsa günah ve haram için ayrı kelimeler olmazdı zaten. Bunu iyice anlarsanız tüm sorunlar çözülmüş olur.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hayır benim sorduğum bu degil zaten. Yani mesela örnek verdigim gibi şartlar içerisinde “buraya girerek bu içeriklerin size yasak olmadıgını kabulleniyorsunuz demektir” gibi şartlar için söylüyorum.
  Kulanılması ve girilmesi için böyle bir şart koşan bir siteye girersem, o şartlar içerisindeki o “buraya girerek bu içeriklerin size yasak olmadıgını kabulleniyorsunuz demektir” kısmını
  kalben onaylamasam bile, o siteye girerek yine küfre düşer miyim demek istedim. Çünkü içeriklerin bana dinen yasak oldugunu biliyorum, ve o yazıyı görünce endişeye düşüyorum. Sanki kalben onaylamasam bile o siteye girerek o şartı kabul etmiş endişesi geliyor.

  Lütfen bakınız, ben bildiklerimi değil, bilmediklerimi öğrenmek istiyorum. Yani küfür olup olmadıgını.
  Artık giriş ve kullanım şartlarında belki küfür veya şirk maddeler vardır diye google ve youtube ve benzeri siteleri bile zor kulanıyorum. Youtube’da mesela dizi bile izleyemiyorum, bu da benim nefsimi azdırıyor.


 8. 7
  ACİLSERVİS Admin
  ACİLSERVİS
  Admin

  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 3,392
  Tecrübe Puanı: 10

  İçerikler haramsa zaten girmen tamamen haram oluyor. ve günaha girmiş oluyorsun.


+ Yorum Gönder