Hiç Kız Arkadaşım Olmadı Sosyal Medya Açsam Caiz Olur Mu? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  alonsof1 Üye
  alonsof1
  Üye

  Üye No: 109398
  Mesaj Sayısı: 159
  Tecrübe Puanı: 2

  Hiç Kız Arkadaşım Olmadı Sosyal Medya Açsam Caiz Olur Mu?


  Selamün aleyküm dostlarım. Ben 22 yaşında üniversite öğrencisi olan bir öğrenciyim. Çok şükür namazımı kılıp oruçumu tutuyorum çok şükür günahlardan sakınıp sımsıkı dinime bağlıyım.

  Fakat şu yaşıma kadar hiç kız arkadaşım olmadı arkadaşlarımın benden küçüklerin bile sosyal medya uygulamalarında bir sürü kız var bende hiç yok. Ve buna üzülüyorum çünkü benimde yanımda hayırlı bir arkadaş olsun ciddi bir ilişkinin başlangıcı niyetine istiyorum.

  Böyle birbirimize yardımcı olacağımız birbirimizi seven hayırlı bir arkadaş istiyorum yanıma yakışan hayırlı bir arkadaş. Her namaz dan sonra kendim dahil herkes için dua edip herkes için kendim için hayırlı eş nasip etmesini Allah tan istiyorum.

  Çünkü böyle konuşabileceğim, vakit geçirebileceğim hayırlı huylu güzel güler yüzlü bir kız arkadaşımın olnasını istiyorum.
  Bunun için bir sosyal medya kullansam olur mu böyle günah olur mu?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,733
  Tecrübe Puanı: 18

  Yorum: Hiç Kız Arkadaşım Olmadı Sosyal Medya Açsam Caiz Olur Mu?


  Sevgili kardeşim,

  Eş bulmanın yolu "tanışık" olmaktan geçiyor. Tabii günümüzde "tanışık" olmanın yollarından birisi de "sosyal medya"...

  Harama düşmeden eş aramak maksadıyla "tanışık" olmakta bir zarar yok. Ama İslam'da evlilikten önce "kız arkadaş" diye bir kavram yoktur. Çünkü müslümanlar evlilik öncesi "deneme" ilişkisi dediğimiz ilişkiyi yaşamazlar.

  Aşık olabilirler ki bu Allah'ın bize lütfettiği harika bir duygudur. Sevdiği kimseye güzel sözlerle iltifat edip O'na duygularını açıklayabilirler. Ancak bunun altında hep "evlilik" düşüncesi vardır. Aksi takdirde günümüzde ve geçmişte olduğu gibi "gönül eylemek" yoktur, ya da ne yakışıklıyım/güzelim, erkekler/kızlar etrafımda pervane oluyor düşüncesiyle "tatmin" vardır.

  Sen böyle düşünüyorsun demiyorum. Zaten yazdığın gibi müslüman bir genç olduğun için böyle birşeye kalkışmazsın. Yalnızca burayı okuyan başka gençler olursa bilsinler diye yazıyorum

  Facebook, twitter gibi sayfalar açıp orada islami paylaşımlar yaparak, haram olan, şehvete çağıran ve resim, paylaşımlar yapmadıkça senin de evlilik amacıyla konuşmanda sakınca yoktur.

  Keşke müslüman gençleri buluşturabileceğimiz, ilim ehlinin de danışmanlık yapacağı özel sitelerimiz olsa. Ama ne yazık ki bu konuda hep geç kalıyoruz.

  Burada müslüman kızlarla yapacağın konuşmaları, kendi annenle, kızınla (gelecekte) kız kardeşinle yabancı bir müslüman erkek nasıl konuşursa öyle yapmalısın. Sınır budur.

  Selametle, Allah hayırlı kısmetler nasip etsin.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Hiç Kız Arkadaşım Olmadı Sosyal Medya Açsam Caiz Olur Mu?


  Genellemek tabii ki doğru değil ancak sosyal medya üzerinden tanışma isteği gönderdiğin bir kişiyi çok iyi araştırman gerekiyor. Mâlum , bir günde onlarca tanışma isteği sosyal medya ortamında aynı kişiye gidiyor ve kabul ediyorlar. Senden önce herhangi biriyle senin konuşacağın düzeyde görüşmeler yaptığına inanıyorsan ya da aynı anda birden çok kişiyle sosyal medyadan görüştüğüne inanmıyorsan sosyal medya üzerinden tanış. Umarım senin gibi temiz bir kişi "yedekte bekletilenler" listesine alınmaz.


 4. Reklam

 5. 4
  alonsof1 Üye
  alonsof1
  Üye

  Üye No: 109398
  Mesaj Sayısı: 159
  Tecrübe Puanı: 2

  Yorum: Hiç Kız Arkadaşım Olmadı Sosyal Medya Açsam Caiz Olur Mu?


  Amin. Cümlemize inşaAllah. Hocam çok teşekkür ederim çok iyi anlattınız her şeyi anladım. Yani bir sakınca yok.

  Peki hocam şunu sormak istiyorum, peki acele etmesem beklesem nasıl olur ? Yani daha mezun olacağım vs gibi inşaAllah işlerimi bitirmem gerek.
  Yani acele etmeden beklesem sonra Facebook Twitter Instagram açsam olur mu?


 6. 5
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,733
  Tecrübe Puanı: 18

  Artık bu sana kalmış kardeşim. Allah seni ve senin gibi müslüman gençleri sırat-ı müstakimden ayırmasın. Sizlere hayırlı eşler ve işler nasip etsin.

  Unutma sen HAKKI talep ettikçe Rabbin hep yanında olacaktır. Müslümanların kendi dışında müslümanlar için yaptığı dua müstecaptır. Sen de diğer kardeşlerine dua et..

  Allah'a emanet ol!


 7. 6
  alonsof1 Üye
  alonsof1
  Üye

  Üye No: 109398
  Mesaj Sayısı: 159
  Tecrübe Puanı: 2

  Evet hocam Amin. Sizde Allah a emanet. Teşekkür ederim. Allah afiyetli sağlıklı hayırlı bir ömür size sevdiklerinize ve bütün müslümanlara Allah nasip etsin inşaAllah. Zaten kendime ve bütün müslümanlara dua ediyorum hocam teşekkür ederim. Artık bekleyeceğim acele etmiyeceğim.


+ Yorum Gönder