Haç işareti olan araba almak caiz mi 5 üzerinden 3.67 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  gizlikullacı Üye
  gizlikullacı
  Üye

  Üye No: 119212
  Mesaj Sayısı: 11
  Tecrübe Puanı: 1

  Haç işareti olan araba almak caiz mi


  Selamun aleyküm. Cevrolet marka arabanın önünde + işareti var bir otelin papyon şirketinden esinlendiği söyleniyor ama haç işaretine de benziyor. Alınır mı bu araba günahı var mıdır?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Haç işareti olan araba almak caiz mi


  Birkaç hafta önce ülkemizden yurt dışına giden bir futbolcu forması hac şeklinde olan bir takıma gittiği için eleştirilmişti ki, Müslüman birisinin bariz olarak Hristiyanların hacı şeklinde bir şey giymesi hoş karşılanmaz dinimizde.Araba da elbise olmasa bile bir binektir nihayetinde ve kişinin dini ile ilgili dışarıya ipucu verebilir.mesela bugün hiç bir mümin kaputunda çarmağa gerilmiş bir hz İsa figürlü araba almak istemez. Chevrolet marka arabaya gelince oradaki hac bazılarına göre matematikteki + işareti gibi de gelebilir, bence markayı araştırın o işaretin tam olarak ne oldu günü öğrenin , eğer o işaret oraya Hristiyanlık sembolü değil de başka bi nedenden konmuşsa ,sorana açıklarsınız.Allah bineğinizle hayırlı işlere gitmeye nasip etsin


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ürünlerde Başka Dinin Sembolü Olması


  Merhaba, benim kardeşim bir markanın makyaj ürünlerini alıyor. Tamamen bitkisel ve helal olan ürünler. Ama markanın logosunda logosu haç işareti ve ismi de Hristiyan şeysi. O ürünleri alıp kullanması caiz mi evde eşi için?


 4. Reklam

 5. 4
  muvaffak Süper Moderator
  muvaffak
  Süper Moderator

  Üye No: 2490
  Mesaj Sayısı: 722
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Haç işareti olan araba almak caiz mi


  Haç işareti olmasının özel bir anlamı vardır. Onun yanında Ingilizce olarak "plus" olarak + işareti benimsenmiştir. Bahsedilen bu şirket hristiyanlığı yaymak amacıyla, fayda sağlamak ve hristiyanlığı tanıtmak amacıyla bu işareti kullanıyorsa o markayı kullanmak caiz olmaz. Sadece 'özel, ekstra' anlamında + sembolü basılmışsa kullanmakta bir beis yoktur.


+ Yorum Gönder