Dua ettikçe başıma kötü şeylerin gelmesi 5 üzerinden 3.50 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Elif1981 Üye
  Elif1981
  Üye

  Üye No: 119661
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Dua ettikçe başıma kötü şeylerin gelmesi


  Allah'ım beni affetsin. İsyanda değil meraktayım. Neyi yanlış yaptığımı ya da ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Şeytana uymaktan, dilimden dua düşmesinden çok korkuyorum.

  Allah'ım daha kötüsünden korusun tabi ama Sorunum dua ettikçe başıma bir şeylerin gelmesi. İşimin ters gitmesi falan değil. Direkt birşeylerin gelmesi.

  Bakın örnekleyeyim kısaca. 1 ay önce. Hava biraz karanlık. Markete gitmem gerekti. Ayetel kürsü okuyarak yürüyorum. Bir düştüm ki marazları hala geçmedi. Demek ki başıma daha kötü bir şey gelecekmiş dedim. Şükür dedim.

  Annemlerin yazlık evi var. Fare girmiş. Zehirler koydular. Ölmezse yapışkan koyacaklar. Fare de olsa Allah'ın yarattığı hiçbir can böyle ölmemeli dedim. 100 km yol geliyorum her haftasonu. Kapanla yakalayayım da salayım ormana diye. Hem yol boyunca hem burada sürekli dilimde dua, zikir. Her biri yüzlerce, binlerce. 1 aydır her hafta sonu mu bir şeyler gelir başıma veya üzüleceğim bir şeye tanık olurum. Oluyorum. Fare de yakalanmadı zaten. Başkası olsa ilk 2 haftada pes ederdi. Yok dedim ısrarla geldim.

  Geçen hafta dönerken yol boyu ayetel kürsü okudum. Eve gidene kadar. 100 km yol diyorum. Siz hesaplayın. Bunları da bir hacet için okumuyorum. Yani tabi iyilik sağlık bereket dileğimiz ama bir beklenti değil Allah rızası için okuyorum. Eskiden adak adardım. Belki eksiğim vardır diyorum. Dağ tepe aştım eve geldim. Ayağımı burktum.

  Her duaya başlarken başıma bir şey gelir mi diye düşünmeye başladım. İmanımın zayıflamasından korkuyorum.

  Nasıl yardım istenir bilmiyorum ama belki bana söyleyecek bir kaç şeyiniz bana edecek duanız vardır.

  Allah şimdiden razı olsun.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Uğur5 Üye
  Uğur5
  Üye

  Üye No: 114977
  Mesaj Sayısı: 79
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Dua ettikçe başıma kötü şeylerin gelmesi


  Bu haller banada cok olurdu bana mesela felak nas okuduğum halde vesvese gelirdi bak işe yaramıyor hasa boşuna okuma diye geliyordu bende belkide Allah daha az vesvese göndertiyodur bunada şükür diyordum sanada farklı şekilde yaklasmıs bu melun şeytan sanada ulan o kadar okuyosun sakatlanıyosun işte gibi . Mesela ben bazen bunalırdım öyle bunalırdımki vesveselerden artık canım çıkar gibi olurdu sonra bi ferahlık gelirdi hemen derdimki Ey kalpleri halden hale çeviren Allah'ım benim kalbimi dinin üzerine getirdin sana hamdolsun derdim 20 dk sonra yine kabz olurdum sonra yine bu duayı ederdim yine şükrederdim işte banada ulan salak dua edince yine kabz geliyor etme derdi ben yine ederdim unutma başına gelen Her Musibet kaza günahlarına kefarettir bacağın kopsada kefaret ayakkabının bacığı kopsada kefarettir . Bunlar musibet kapsamındadır . Vesselam bu çelişkiler şeytandandır belkide bu soruyu sordun diye sana yine vesvese veriyodur günaha girdin sabredemedin sen işte öylesin böylesin belkide yazarken günaha girmiş gibi hissettin kendini bundan sonra kafan kırılsa derki o mesajı attın ya ondan oldu :)


 3. 3
  Uğur5 Üye
  Uğur5
  Üye

  Üye No: 114977
  Mesaj Sayısı: 79
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Dua ettikçe başıma kötü şeylerin gelmesi


  Allah seni deniyor bakalım yüzmü çevirecek yoksa devam mı edecek unutma şeytan melunu seni ümitsiz eder korku , ehvam ve bos kuruntularla korkutur deki benim başıma ne gelirse Allah'tandır oku ne okuycaksan kafanıda takma devam ölsemde Allah'tan düşsemde mutlu olsamda fakir olsamda zelil perişan olsamda de . Duanı et sen böyle düşündükce acaba bu sefer nolucak diye tetikte beklersen hersey olur sen kafana takma bişeyi


 4. Reklam

 5. 4
  Alettin ve (Cezalı)
  Alettin ve
  (Cezalı)

  Üye No: 119592
  Mesaj Sayısı: 47
  Tecrübe Puanı: 0

  Yorum: Dua ettikçe başıma kötü şeylerin gelmesi


  Şeytan bize Allah'ın dinini anlamamamız için öyle bir misyon çizmiş ki akıllara ziyan!

  Namaz+ dua + bol zikir.

  Sonuç= Paronoyaklık. Yani kuruntular ve vesvese. Bu haliyle insan bir pskiyatriste gitse ve durumu anlatsa doktor bile dinin saçma ve uyduruk olduğunu söyler.

  Peki, din bu mu arkadaşlar?

  Yani din kişisel ritüeller, adaklar, dualar ve bunlar ile hedeflere ( arzulara ve korkulara) cevap alma yolu mudur?

  Din, ferten başlayıp aileyi, toplumu ve devleti yönetme sistemidir.

  Peygamberimizin yaptığı şey bu idi.

  Din, Adalet, adil gelir dağılımı; küfre ve kafire karşı güç toplamaktı. Allah'ın getirdiği esenliği ve huzuru,; barışı hem yaşayarak, hem de anlatarak insanlara duyurmaktı. Allah' ın sisteminden başka sistemleri çürütmekti. Hakkı batılın üzerine salmaktı.

  Lakin bu sistem ( adaletin ve tüketimin eşitlenmesi) güç ve para düşkünü zengin kesimin işine gelmedi. Lüks yaşamın devamı ve gücün tekeli için Allah ın ayetlerini anlamsızca neshettirdiler.

  Kime mi? " Az bir dünyalık için Allah'ın ayetlerini satanlar" a. ( Bakara suresi)

  Ferdin, ailenin, toplumun ve devletin sorununu çözmek için kullanılması gereken kaynaklar; iktidarların, sermayanin ve bel'am'ların tekelinde kalınca toplum çaresiz kaldı.

  Toplum tekrar hakkını kendilerinden istemesin diye de bazı ibadetler ve ritüeller uyduruldu.

  "Şu duayı, şu zaman da, şu kadar okursan; şu şu şu derde"

  "Şu sadakayı şu zamanda verirsen şu şu derde"

  "Şu ibadete devam eden kötülüklerden garantiye alınır"

  vs. vs. vs.

  Şimdi bu din anlayışı iman kurtarır mı?

  Vicdanınıza seslenin?


 6. 5
  atilcesur Üye
  atilcesur
  Üye

  Üye No: 119639
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Arkadaşlar, öncelikle hepinize Selamun Aleyküm.Biz kullar, Allaha olan kulluk borcumuzu yerine getirmek ve sınav üstüne sınav a tabi tutularak ona tevekkül ederek bir hayat yaşarız. Ayrıca, şeytan insanı yoldan çıkarmak ile mükelleftir. Fakat Allah ın izni olmadan da hiç kimseye zarar veremez, bu da kesindir. İnsan hayatı veya ruhların hayatı veya diğer yaratılan herşeyin Allah tarafından yazılmış bir kaderi mevcuttur. Buna inanın ve bu şekilde sabr gösterin. Denilir ki, ağaçlar yapraklar otlar sürekli olarak Allah ı zikreder. Eğer bizdeki kulak perdesi olmasa ve o sesleri duyabilsek, insan yaşayamazdı. Şükretmek, hamd etmek bizim yapabileceğimiz tek şeydir. Allah emanet olun..


+ Yorum Gönder