Memurun Hediye Alması Doğru Mu ? 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  zeze Üye
  zeze
  Üye

  Üye No: 108649
  Mesaj Sayısı: 172
  Tecrübe Puanı: 2

  Memurun Hediye Alması Doğru Mu ?


  Selamün aleyküm. Hemsireyim hastalar bazen tatlı ikram ediyorlar bazen çay ikram ediyorlar ama rüşvet tarzında değil hemşire hanım sizde için yoruldunuz gibisinden. Bunları kabul etmek doğru mu degil mi ?

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Omer Faruk Üye
  Omer Faruk
  Üye

  Üye No: 115673
  Mesaj Sayısı: 1,734
  Tecrübe Puanı: 18

  Yorum: Memurun Hediye Alması Doğru Mu ?


  Aleykümselam kardeşim,

  İnsani paylaşımlar dışında sizden farklı bir muamele için bu tür ikramları yapıyorlarsa siz de bunun farkında iseniz doğru olmaz. Ancak anladığım kadarıyla bahsettiğiniz usülde yapılan ikramları almanızda bir sakınca yok.

  Küçük bir hatırlatma; sevgili kardeşim yaptığınız mesleği müslüman hassasiyeti ve şefkati ile yaparsanız hem bizim yüzümüzü ağartırsınız hem de Allah'ın sevdiği kullar arasına girersiniz. Hastaların şefkatli, güleryüzlü doktor ve hemşireye ne kadar çok ihtiyacı var bilirsiniz. İşiniz zor ama seçtiğiniz mesleğin hakkını verirseniz mükafatınız büyük olacaktır. Selametle, Allah kolaylık versin...


 3. 3
  Kuldurdileyen Üye
  Kuldurdileyen
  Üye

  Üye No: 121260
  Mesaj Sayısı: 355
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 47
  Yer: Ankara

  Yorum: Memurun Hediye Alması Doğru Mu ?


  Aynen Ömer Hocanın kanaatindeyim. Sana bir börek verirlerse ikram edenler bunu belki Allah ın hoşuna gider diye yapmaktadırlar. Al onu arkadaşlarınla ve çevrende olanlarla paylaş bu güzel olanıdır. Onların ikramındaki hayır onlara, seninse paylaşmandaki hayır sana. Rüşvet değil bu ikram. Daha güzeli nedir, haramdan nasıl kaçarım diyorsan, almanda sakınca yok, ikramı bölüp arkadaşlarınla paylaşmanda nice güzellikler var. İkram edileni beğenmiyor olabilirsin, almazsan, hayır sahiplerini üzmüş olursun. Utanırlar, gücenirler, sevmediğin bir şey ikram edilse de al seven birisi çıkar onlara verirsin.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder