Alevi namaz kılma 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
 1. 29
  alevi Emekli
  alevi
  Emekli

  Üye No: 73441
  Mesaj Sayısı: 24
  Tecrübe Puanı: 0

  --->: Alevi namaz kılma


  Ben o örnekleri tarihimize en yakın ERMİŞ kişilerden oldukları için verdim.

  Kardeşim ben cemde kıyam da ( yanılıyosam düzeltin oturmaya deniliyodu dimi ;) ) ayağım uyuşur öyle durmaktan... ama sonraları acım geçer hiç hissetmem nedeni o an sanki allah'ı gönlümde öyle bi hissederim ki o an hiç bi acıyı duymam...Hz ali nin ayağına bir gün yanılmıyosam ok yada bieşy batar, derki namazda çekin o an hiç bişey duymam der. İşte bende onun gibi (haşa onun gibi olamam asla ama) hissetmem o an....

  sözle anlatılmaz yaşanır derler ya ....


 2. 30
  Abdullatif seyyah
  Abdullatif
  seyyah

  Üye No: 56182
  Mesaj Sayısı: 595
  Tecrübe Puanı: 24
  Yer: sınırdan..

  --->: Alevi namaz kılma


  Ben üzerime düşeni yapayım çekileyim kenara..Yaptığın doğru değil sorumluluk altındasın ve cezası var..Gerisini sen bilirsin arkadaş.Selametle kal..


 3. 31
  alevi Emekli
  alevi
  Emekli

  Üye No: 73441
  Mesaj Sayısı: 24
  Tecrübe Puanı: 0

  --->: Alevi namaz kılma


  sağolasın... şiddet ve işkencelerle yıllardır yanınıza çekmek istediğiniz için....


 4. Reklam

 5. 32
  alevi Emekli
  alevi
  Emekli

  Üye No: 73441
  Mesaj Sayısı: 24
  Tecrübe Puanı: 0

  --->: Alevi namaz kılma


  Cami yok !!!! mescid var !!!! Hz Ali nerde şehit edildi SECDEdeyken!!! Alevielrde secde eder rabbine...


 6. 33
  hande82 Rabbena lâ tüziğ kulûbenâ
  hande82
  Rabbena lâ tüziğ kulûbenâ

  Üye No: 48544
  Mesaj Sayısı: 842
  Tecrübe Puanı: 27
  Yer: İsTaNbUl

  bizim dinimiz o kadar güzel bir din Peygamberimiz o kadar güzel bir Peygamber ki (as) şükürler olsun Rabbime.. anlayana, uygulayabilene o kadar açık ki ama anlamayana anlatabilmek çok zor..Bizim gönlümüzde sağlam iman elimizde Kur'an Azimüşşan dilimiz kelime-i tevhidi bitirdiği an huzuruna varabilmeyi nasip eyle Ya Rabbelaleminn...


 7. 34
  ahmedcanım Üye
  ahmedcanım
  Üye

  Üye No: 75543
  Mesaj Sayısı: 52
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 39

  s.a canım kardeşim alevi denince akla hemen onun adı gelir alevi alevi misali şimdi öyle çok tekrar edilmişki bu insanların kafasında belirmiş birşeyi nekadar çok söylersen o kalır akılda hz aliyi sevenlere alici hzömeri sevenlere ömeri vs diye ayırmak birilerinin eline kalmış ya böyle tek tek sevmektense hepsini sevenlere tek bir ad verilmiş oda müslüman ve mümin şimdi tek ekmekmi yoksa içinde meyvesi katığı suyu vs olanmı biri olmadan biri olmaz yani zincirin halkası gibidir bu birini sevip birini atarsanız zincir dağılır bizide öyle dağıtmışlar şimdi toparlanma zamanı tek yürek olma zamanı alevilerdede fellah aleviler var hz aliye allah derler isa mesih oğul kutsal ruh misali kimi namaz kılar kimi boğma içerek bayram yapar kimi zincirler kendini hristiyan ben müslümanım ama kiliseyee gidip ayin yaparım derse sadece ben müslümanım lafından yola çıkara müslüman denir ama söylediği söz ile yaptığı davranış tutarlı değilse kendini bağlar ben sapla samanı karıştırmam bu misal doğrunun yemine ihtiyacı yoktur müslüman tekil değil çoğuldur birini severken birini atmaz islamı bölmek için birileri ortaya bir şeyler çıkarıyor ve adınada şucu bucu diyor yehova şahitleride islam felsefesi yaparak islamdanmış gibi gözükerek kökünü yahudiliğe dayatıyor buna ne demeli namaz kılın diyorsa ayette ben ne olduğu bilmeyen aksakallı ve yüzü nurlu gözüksün diye pudra süren ona buna fetva veren ihtiyarlardan dinimi öğrenecek değilim kuran belli hadis belli resullah efendimizin hayatı belli oku derim kardeşim zaten okuyunca başka söze gerek kalmayacak inan vesselam


 8. 35
  alevi Emekli
  alevi
  Emekli

  Üye No: 73441
  Mesaj Sayısı: 24
  Tecrübe Puanı: 0

  Biz namaz kılarız secde de rukuda, kıyam da ederiz... bu eleştiri yapanlar ya hiç cem izlememiş, ya izlerken zaten içinde bunlar inançsız diye düşünerek izlemiştir...

  eğer birşeye baştan olumsuz bakarsan zaten onun doğruluğunu gözünle görsende iyiye yoramassın çünkü başkalarından duyduğun iftira ve çeşitli safsatalara kulağın iyice alışmış ve alevileri dinsiz, imansız, hiç yıkanmayan, hz aliyi peygamber kabul edip hz muhammed(sav) i saymayan, hz ali dışında tüm sahabelere küfreden, kur'an okumayan, hatta hristiyanların müslümanlardan kurtulmak için alevilik adı altında toplandığını iddia eden saçma ve de asılsız iftiralara inanmış ve kandırılmış bi kişi asla alevilerin allah'a ve onun son peygamberi olan hz muhammed(sav) 'e inandığına inanmaz!!!!!

  namaz illa şekil değildir, oturduğun yerden namaz kılabilirsin! ve kimsenin nasıl ve ne şekilde namaz kıldığına kimse karışamaz!

  bizde temizsen ve bulunduğun yerde temizse istediğin yerde namaz kılabilirsin! ben 5 vakit değil yeri gelir 10 vakit kılarım namazımı bunu BİR BEN, BİR ALLAH(cc) BİLİR!!!
  (BU ARADA SİTE YÖNETİCİSİNE DE DİYORUM ETTİĞİM 2 KELİMEYE DAYANAMAYIP KÜFÜR VS. ETMEDİĞİM HALDE BENİ SİTEDEN 3 GÜNLÜK UZAKLAŞTIRDINIZ HELAL OLSUN SİZE )


 9. 36
  ahmedcanım Üye
  ahmedcanım
  Üye

  Üye No: 75543
  Mesaj Sayısı: 52
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 39

  s.a canım kardeşim alevilik çeşit çeşit arap aleviler var Aleviyim der ama ehli beyti kabul etmez HZ aliye Allah der iran alevisi farklı der anadolu alevisi farklı der vs vs Biz namaz kılarız secde de rukuda, kıyam da ederiz namaz illa şekil değildir, oturduğun yerden namaz kılabilirsin! ve kimsenin nasıl ve ne şekilde namaz kıldığına kimse karışamaz! demişsin biri sormuş beni Allah yarattı ben istediğim gibi kafama göre takılma hakkımıda verdi ozaman herkes bildiği gibi yapsın adamda almış sopayı adamın kafasına vurmuş be adam ne vuruyorsun kafama sen az önce demedinmi kardeşim herkes kafasına göre takılsın bende senin kafana vurmak istedim kafama göre takıldım bu yoldan yola çıkarak öyle ibadette kural olmasa idi herkes kafasına göre takılır kafasına göre din anlayışı güderdi işte bizede bunu yedirmişler adınada şucu bucu demişler islam tektir hz aliyi sevmekle iş bitmez ehlibeytin hepsini sevmek lazım islamıda yüzüne gözüne pudra sürüp nurlu desinler cebimede para koysunlar ben size oturduğum yerden fetvayı basarım anlayışı güdenlerden islamı öğrenmek yerine madem objektif bakacağız ozaman alacağız elimize önce resullahın hayatını baştan aşağıya bir okuyacağız sonrada düşüneceğiz ve en sonda anlayacağız neden dış güçler şu bucu bizi yapmışlar diye ben aliciyim ben hamzacıyım ben osmancıyım deği ben ehlibeytçiyim müslümanım diyeceğiz her sahabenin kendine göre manen üstünlüğü vardır biz ölçemeyiz hz ebubekir ki sıddık denmiş aliki aslan denmiş ama Allah birini alıp diğerine tercih etmemiş Allahın aslanı olması cesur özelliğinden ebubekirin sıddık oluşu güvenilir emin olmasından ama haşa bu hzebubekirin cesur olmadığını hzömerin cesur olmadığınımı gösteriyor yada hz alinin sıddık olmayışınımı ima ediyor her biri elvan çeşit güzellikte bir nimet Allah farklı özellikte yaratmış ki meşreplerini örnek alalım diye yoksa hz ali hz ebubekirden üstün olduğu hz ömerin hz aliden üstün olduğu için değil günümüzdeki bazı arkadaşlarımız hz alinin resmini çizmiş boynuna takmış güç bende deyip yıldız savaşçıları oyunu oynuyor kendini seçilmiş biri sanıyor artık bırakalım bu hayalleri birbirimize yıldız savaşoyunlarınıda gerçeğe dönelim elimize aldığımız sazımızın teline üfürdüğümüz neyimizin sesine tek bir tohum ekelim şucu bucu değil kuran ve sünnet yolunda tek bir müslüman olarak tek bir çatı altında birleşelim Allah bizi doğru yoldan ayırıp fırkalara bölmesin amin...


 10. 37
  mumsema Admin
  mumsema
  Admin

  Üye No: 129
  Mesaj Sayısı: 6,242
  Tecrübe Puanı: 94
  Yer: Türkiye

  Alıntı
  (BU ARADA SİTE YÖNETİCİSİNE DE DİYORUM ETTİĞİM 2 KELİMEYE DAYANAMAYIP KÜFÜR VS. ETMEDİĞİM HALDE BENİ SİTEDEN 3 GÜNLÜK UZAKLAŞTIRDINIZ HELAL OLSUN SİZE )
  Alıntı
  namaz illa şekil değildir, oturduğun yerden namaz kılabilirsin! ve kimsenin nasıl ve ne şekilde namaz kıldığına kimse karışamaz!

  bizde temizsen ve bulunduğun yerde temizse istediğin yerde namaz kılabilirsin! ben 5 vakit değil yeri gelir 10 vakit kılarım namazımı bunu BİR BEN, BİR ALLAH(cc) BİLİR!!!
  Kardeş ben banalamdım ama her kim banlamışsa önemli değil.
  forum kurallarında 1. maddede kuralımızı belirmişiz. Din kitap ve sünnete uygun olanıdır.
  Kitap ve sünnete uygun olmayan din kuralı iddia edenler forumdan uzaklaştırılırlar.
  Namazın vakitleri ve şekli Kitap ve Sünnette belirtilmiştir.
  bu kişiye göre değişmez.


 11. 38
  @mir âb ü kil
  @mir
  âb ü kil

  Üye No: 49589
  Mesaj Sayısı: 2,807
  Tecrübe Puanı: 32
  Yaş: 45

  8-Enfal-35- Ve onların Beyt-i Şerif'teki namazları, ıslık çalmaktan ve el çırpmaktan başka değildir. Artık azabı tadınız küfreder olduğunuzdan dolayı.

  Cem ayinlerinde yaptığınız namaz Resulullah'ın kıldığı namaz değil, dedenize yaptığınız secde Resulullah'ın yaptığı secde değil, birbirinize yaptığınız rüku da bizim rükumuz değil.

  Yukardaki ayette gördüğünüz gibi müşrikler de namaz kılıyordu ama Allah onların namazından razı olmadı ve onları cehennemlik ilan etti. İslamda bir amelin makbul olması için iki şart vardır: niyet ve istikamet. Yani niyetiniz Allah rızası olacak ama bu tek başına yeterli olmayıp uygulamalarınız da sünnete uygun olacak.

  Ne yazık ki bu iki unsur, günümüzde sünnilik iddia edenlerin de çoğu tarafından bilinmiyor olduğundan, "niyetimiz halis" denilerek, din adı altında birçok bidat işleniyor.


 12. 39
  alevi Emekli
  alevi
  Emekli

  Üye No: 73441
  Mesaj Sayısı: 24
  Tecrübe Puanı: 0

  evet dediğiniz gibi saçma fetvalar veriliyo ve nedense hep aleviler öldürülüyo...


  bizim vergilerimizle yalnızca cami yaptırılıyo...

  arkadaşım bu sorunlar hep EMEVİLER yüzünden ortaya çıkmıştır herşey onun o lanet yezidin ve lanet mervanın zamanında çıkmıştır ancak hala din kültürü kitaplarında
  hz mervan deniliyo nedense?

  biz müslümanız asıl namaz budur diyenler, bizi eziyolar sen olsan yanlış veya doğru bu şekilde bi iş yapar mısın ?

  camiye gitmeyiz neden? çünkü camide EMEVİLER zamanında Hz Ali ve ehlibeyte küfredilmiştir. ehlibeyte küfredilen yere GİRMEYİZ!!!!

  biz namazımızı evlerde ve evi büyük olanların evlerinde kılardık eskiden ama sonra insanlar şehirlere gidince herkes ayrı ayrı semtlerde olduğundan dolayı cem evleri ortaya çıkmıştır.

  hem artık insanlar kendilerine inandırmak için çeşitli hadisler uydurup sünnette bu vardır hz peygamberimiz bunu yapardı diye yalancı dayatmalarda bulunuyolar!!!!! güven güvenebilirsen ... TABİ KUR'AN IN EMRETTĞİ İLİM ÖĞRENMESSEN SAF SAF İNANIRSIN ANCA.....


 13. 40
  ahmedcanım Üye
  ahmedcanım
  Üye

  Üye No: 75543
  Mesaj Sayısı: 52
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 39

  s.a kardeşim ne yapalım alevi kardeşim biliyormusun ön yargıyı bırakalım sende gel şu sünni alimlerin dilinden bir öğren aleviliği bizde bakalım cem evine nasıl dönüyorsunuz haydar haydar diyerek bu dönme mevlananın dönmesi gibimi yoksa kuru bir baş dönmesimi bir görelim zaten kimse kimsenin inancına laf etmeye hakkı yok ama illa benim dedelerimden öğrendiğim budur bunu yapacaksınızda diyecek halin yok eğer bence sen bu forumdaysan alevi forumunda değilsen iki alternatif aklıma geliyor ya aleviliği burada empoze etmek ki ben buna inanmıyorum iyi niyetli olduğunu düşünüyorum en mantıklısı şu geliyor aklıma gerçeği öğrenme arayışında olman hoşgeldin güzel kardeşim sana diyeceğim tek kelime mevlana gibi gel her ne olursan ol yine gel kardeşim diğer kardeşlerimede şunu diyorum banlama vs olmasın lütfen bu kardeşimize ama yeterki inançlara saygı çerçevesinde hakarete edilmediği müddetçe ama sende ben aleviyim diyebilirsin ama şunu unutma hzaliyi bizde seviyoruz ve diğer hzebubekir efendimizide aynı derecede seviyoruz tek farklı noktamız itikatta anlaşamıyoruz eğer gerçekten farklı bir açıdan bakmak istiyorsan ve nasıl insan hasta olur gelir istediği doktora muayene olur doktor ilaç yazar oda doktora doktorluk yapıp sen doktor değilsin derse hasta haliyle saygı duyarız gideceği yere sevk ederiz selametle


 14. 41
  sofi ezel aciz bir üye
  sofi ezel
  aciz bir üye

  Üye No: 68130
  Mesaj Sayısı: 486
  Tecrübe Puanı: 11
  Yaş: 41
  Yer: marmara bölgesi

  ALEVİ ALINTI:
  Kardeş Kur'an da bu şekilde namaz kılmak zorundasınız diyo mu ? hayır.
  namaz farz diyo ;) bizde farza uyuyoruz ;)diyoki rukü secde kıyam vs. yapın diyo biz de aynısı yapıyoruz!


  Kardeşim benim güzel kardeşim yazdıklarımı iyice oku

  Peygambere itaat etmek Allah’a itaat etmektir.
  Bizler Allah’ın emirlerini peygamberin dilinden alırız. Tatbikatını da peygamberin tatbikatından biliriz. Allah’ı görmediğimize göre Allah’a itaati elçisi olan peygambere itaat ile gösteririz. Allah’ın razı olduğu amelleri peygamberinden öğreniriz. Çünkü peygamber Allah’ın bize elçisi ve bizim de Allah katında elçimiz ve şefaatçimizdir.

  DİNİN İKİ TEMEL KAYNAĞI VARDIR .BİRİNCİSİ ALLAH'IN KELAMI OLAN KU'RAN-I KERİM,İKİNCİSİ İSE DİNİN MÜBELLİĞİ OLAN PEYGAMBERİMİZİN(ASM) ALLAH'IN EMİRLERİNİ UYGULAMASI VE İBADETLERİN NASIL YAPILACAĞINI GÖSTERMESİDİR. Biz buna “Sünnet” yani “peygamberin yolu” diyoruz.

  Peygamberin yolunu takip etmeden ALLAH'IN RIZASINI KAZANMAK VE ALLAH'A YAKINLAŞMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR.


  Peygamberimiz (asv) yaşayan Kur’andır. Kur’ân-ı Kerimde Allah’ın emirlerini yaşamak ancak peygamberin tatbikatı ile bilinebilir. Peygamberimiz (asv) “Sünnetimden ayrılan benden değildir. Sünnetimi yaşayan beni sevmiş olur, beni seven de cennette benimle beraber olur” (Tirmizi, İlim, 16) buyurmuşlardır.

  Sünnet, Allah’ın peygamberimize Kur’ân-ı Kerimde emrettiği şeylerin nasıl yapılacağını ilham ile bildirmesi ve Hz. Cebrâil (as) ile öğretmesidir. Yüce Allah “Eğer Allah’ı seviyorsanız peygambere uyun ki Allah da sizi sevsin” (Âl-i İmran, 3:31-32) buyurur. Ayrıca “Peygamber size ne verdiyse alın, neyi yasaklamışsa ondan sakının” (Haşr, 59:7) emreder.

  Allah’a itaat peygambere itaattir. Kur’ân-ı Kerim “Allah’a ve resulüne itaat edin” emreder. (Âl-i İmran, 3:32) “Kim peygambere itaat ederse Allah’a itaat etmiştir” (Nisa, 4:80) buyurur. Bu ayet-i kerime gösteriyor ki Allah’a itaatin ölçüsü peygambere itaat etmek ve sünnetine uymaktan geçmektedir.
  Dini ihya etmek sünneti ihya etmektir.
  Dinin tatbikatı sünnet iledir. Hayata hâkim olması da sünnetlere uymakladır. Dine aykırı adetlere “Bid’at” denir. Bid’alar dinin hükümlerini kaldırarak yerine konan adetlerdir. Dini yeniden hayata hâkim kılmak peygamberin sünnetini hayata hâkim kılmaya bağlıdır. Bunun için peygamberimiz (asv) “Bid’at ve dalaletlerin hayata hâkim olduğu, sünnetlerin ortadan kalktığı ve ümmetin fesada gittiği zamanda benim sünnetimi ihya eden kimseye yüz şehidin sevabı verilir” buyurmuşlardır. (Kenzu’l-Ummal, 1:184)

  Mücedditler dini yeniden canlandırırlar. Yani peygamberin sünnetini ihya ederek sünnetin yerine geçen adetleri ve bid’atları ortadan kaldırırlar. Dinin ihyası sünnetleri yeniden hayata geçirmek demektir. Bu da peygamberin hayatını ve sünnetini yani Hadisleri bilmeye, öğrenmeye ve öğrenmeye bağlıdır.
  Peygamberimizin Sünnetleri:
  Peygamberimiz (asv) Kur’an ahlakını hayata geçiren ve her konuda insanlığa Allah’ın razı olacağı amelleri öğreten, yaşayan ve örnek olan Allah’ın elçisidir.

  Aleviden alıntı:


  İşin özü şu sünni kardeşlerim bize yıllardır acı verdiniz ama genede kardeş diyeceğim size çünkü alevilikte yunus emrenin dediği gibi 'yaradılanı severim yaradandan ötürü'. bizi sivasta, çorumda,maraşta vs vs yaktınız, aleviler kafir diyerek 40(özür dilerim 7 de olabilir yanlışsa kusra bakmayın...:( ) alevi öldüren cennetlik dediniz, bizleri dağlara sürdünüz, bizlere mum söndü ifitrası ve nice iftiralarda bulundunuz ama yinede SEVGİLİ KARDEŞLERİM...

  ALLAH'TAN KORKAN ALLAH'IN MÜMİN KULLARI BUNU YAPMAZ(ACABA KİM NE NİYETLE YAPMIŞTIR ?BUNUN SUNNİLİKLE MÜSLÜMANLIKLA BAĞDAŞTIRMAK HATADIR BEN BÖYLE ZULUMLER YAPILMAMIŞ DEMİYORUM YANLIŞ ANLAMA HA . YAKMAK YIKMAK BUNU YAPANLAR DİĞER TARAFTA HESAP VERECEKTIR

  MALESEF BU GÖRÜŞ TOPLUMDA YAYGIN BİR KAÇ KİŞİNİN YAPTIĞI BİR HATA BÜTÜN TOPLUMA MAL EDİLİYOR BU YANLIŞ BİR GÖRÜŞTÜR SENDE DİYORSUN Kİ "SİZ BİZİ YAKTINIZ YIKTINIZ DAĞLARA SÜRDÜNÜZ"  ALEVİ ALINTI:
  Alevilerin peygamberi Hz Muhammed, inandığı taptığı bi put bi ateş değil sizlerinde inandığı ALLAH...

  EĞER BU SÖYLEDİĞİNDE SAMİMİ İSEN YUKARDA CEVAPLAR VAR SAMİMİ İSEN PEYGAMBERİN YOLUNDAN GİT ONUN YAPTIĞI GİBİ YAPIN

  ALEVİ ALINTI:
  Ben namazımı kılarım... ama ille sizin kıldığınız gibi değil benim namazım gönlümde aklımda kılarım bunu da bi ben bi allah bilir... allah ın adını sadece 5 vakit zikretmem 5 vakitle yetinmem sıkıştığım her an ve sıkıntıdan sıkışıklıktan kurtulduğum her an allah a şükrederim şükretmem için illa sıkışmamada gerek yoktur... ben allah ımı seviyorum verdiği nimetler için beni yarattığı için değil yalnızca, olabilecek en yüce varlık, inanılacak, ibadet edilecek en yüce varlık olduğu için seviyorum allahımı inşallah oda kabul ediyodur ibadetlerimi....

  GENE UZATTIM AMA KISASI;biz namaz kılıyoruz arkadaşlar lütfen namaz kılmıyo ibadetsiz vs. gibi şeyler söylemiyin lütfen.

  SİZİN YAPTIĞINIZ GİBİ BÖYLE NAMAZ YOKTUR BAZI ALEVİ KARDEŞLER VAR ONLARDA BİZİM GİBİ NAMAZ KILYORLAR SORSANA BİR KENDİNE SİZDE Mİ HATA YOKSA ONLARDAMI SİZ Mİ YANLIŞ ANLADINIZ ONLAR MI


 15. 42
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör

  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 6,979
  Tecrübe Puanı: 79

  Alıntı
  evet dediğiniz gibi saçma fetvalar veriliyo ve nedense hep aleviler öldürülüyo...


  bizim vergilerimizle yalnızca cami yaptırılıyo...

  arkadaşım bu sorunlar hep EMEVİLER yüzünden ortaya çıkmıştır herşey onun o lanet yezidin ve lanet mervanın zamanında çıkmıştır ancak hala din kültürü kitaplarında
  hz mervan deniliyo nedense?

  biz müslümanız asıl namaz budur diyenler, bizi eziyolar sen olsan yanlış veya doğru bu şekilde bi iş yapar mısın ?

  camiye gitmeyiz neden? çünkü camide EMEVİLER zamanında Hz Ali ve ehlibeyte küfredilmiştir. ehlibeyte küfredilen yere GİRMEYİZ!!!!

  biz namazımızı evlerde ve evi büyük olanların evlerinde kılardık eskiden ama sonra insanlar şehirlere gidince herkes ayrı ayrı semtlerde olduğundan dolayı cem evleri ortaya çıkmıştır.

  hem artık insanlar kendilerine inandırmak için çeşitli hadisler uydurup sünnette bu vardır hz peygamberimiz bunu yapardı diye yalancı dayatmalarda bulunuyolar!!!!! güven güvenebilirsen ... TABİ KUR'AN IN EMRETTĞİ İLİM ÖĞRENMESSEN SAF SAF İNANIRSIN ANCA.....
  bu sözler ağzınıza sakız olmuş hep çiğneyip duruyorsunuz.
  bir uydurma hadis var diye bütün hadisleri reddetmek, pirinç çuvalında taş var diye hepsini çöpe dökmekten farksızdır.
  insan bir hak'kı kabul etmk istemeyince kendine bir sürü bahaneler uydurur. senin düştüğün durum budur.
  Verginle cami yaplıyor ve bundan gocunuyorsun yazık hemde çok yazık....
  neden verginle zina yuvaları, içki fabrikaları vs.. yapılınca karşı değilsin de cami zoruna gidiyor.:)
  bu dinden bi haber olduğunu hatta dine karşı olduğunuda gösteriyor.
  nedense bütün şia fırkaları biz ehlisünnet cemaatini yezidin tarafında görürler.
  Yezide de ve biz sünnileri yezidin tarafında görenlerede lanet olsun!+ Yorum Gönder
Git İlk 234 Son